Винесення меж земельної ділянки

Винесення меж земельної ділянки – послуга, яка досить часто замовляють як приватні особи, так і представники органів місцевого самоврядування, які займаються землевпорядними послугами. Даний вид робіт має на меті точне визначення поворотних точок з державними координатами на місцевості. Винесення меж ділянки здійснюється у ряді випадків:

  • утворюються або упорядковуються вже існуючі земельні ділянки;
  • при виникненні необхідності оновити межі ділянки;
  • знаки, що були раніше вставновлені як орієнтири, зникли чи пошкодились;
  • кілочки, якими були позначені межі, зруйнувались;
  • інформації про місце розташування земельної ділянки взагалі не існує (в наявності тільки Державний Акт).

Як відбувається винесення меж в натуру земельної ділянки: створюються та фіксуються на ділянці поворотні точки та кути, кожен з яких має свій 10-ти значний номер. Цей номер являється унікальним та не може зустрічатися ніде більше на території України. Даний процес маж ще народну назву - "забивання кілочків". Винесення і погодження меж земельної ділянки проводять на базі геодезичних даних, які пристуні у Держгеокадасті. Найчастіше це генплан селища чи міста.

Етапи винесення в натуру меж ділянки:

  • Збір інформації: фіксація координат земельної ділянки та сусідніх ділянок для визначення меж огорожі чи її можливого зсуву на користь тих чи інших власників.
  • Польові роботи: безпосереднє винесення межі в натуру, оформлення поворотних точок із застосуванням відповідного обладнання. Винесення в натуру за допомогою сучасних GPS-пристроїв, що дозволяє скоротити час та вартість робіт.
  • Камеральні роботи (розробка документації): формування звіту, де вказуються координати поворотних точок земельної ділянки та огорожі.

          Для здійснення виносу ділянки в натуру на досліджувану місцевість необхідно оформити виїзд сертифікованого інженера-геодезиста або інженера-землевпорядника для обстеження території та фіксації колів, за якими в подальшому встановлюється паркан або будь-яке інше огородження. Це дозволяє створити візуальні орієнтири меж ділянки. 

          Акт винесення меж земельної ділянки в натурі на місцевості містить основну інформацію про межові знаки, які встановлено в тих місцях, де необхідно для даного наділу землі. Правила встановлення знаків на межі регулюються законодавством України з 2010 року. Якщо раніше позначки мали довільний вигляд, то з 2010 року Держкомітет земельних ресурсів встановив їх тип та метод закріплення. 

          Наша компанія пропонує послугу винесення меж земельної ділянки в натуру за доступними цінами. Винесення межі в натуру здійснюється з урахуванням зазначених у технічному завданні, вимог або на основі усної домовленості із замовником, у відповідності до існуючих координат точок місцевості.

          Ми гарантуємо точність вимірювань, оперативність та доступні ціни.